blog

UEFA ile ilgili olarak, Aleksander Ceferin de herhangi bir muhalefet görmedi

UEFA ile ilgili olarak, Aleksander Ceferin de herhangi bir muhalefet görmedi

Moreno konuşması sırasında Luis Enrique’nin bir çalışma grubunun lideri olarak erdemlerini açıkladı. 

Katalan koç, “Onunla neden bu kadar uzun süredir birlikte olduğumu ve neden Luis Enrique’nin ardından bir vadiye atlayacağımı birçok kez merak ettim,” diye başladı, “ve genellikle onunla çok kavga ettiğimi, ama her zaman büyümek için” dedi. 

“İyi bir liderin tüm erdemlerine sahip,” dedi, “örnek olarak önderlik ettiği için, çok çalışkan, kendini veren, işini tutkuyla yaşayan ve çok ısrarcı bir insan” diye açıkladı. .

"her zaman yüzleşir"

“Dürüst ve yüzünüze bir şeyler söylüyor, asla ikinci kez düşünmüyor ve her zaman kendini eleştiriyor. Sorumluluğunu üstleniyor ve her zaman bize nasıl gelişebileceğimizi soruyor ”dedi.

Bizi her zaman eylemlerimizin sorumluluğunu almaya davet ediyor, ama aynı zamanda her gün şaka yapan çok komik biri. Onunla her şey kolay, eğer onu takip edersen doğru yoldasın ”.

Moreno ayrıca Luis Enrique’nin başarıyı çok iyi idare ettiğini, size büyümemenizi değil, aynı zamanda hayal kırıklığı yapmanızı söyleyen bir tokat verdiğini ve sizi cesaretlendirdiğini söyledi. Ve kötü bir an yaşadığında, daha güçlü bir şekilde yeniden ortaya çıkacağını biliyoruz ”. 

günlük ihtiyaç

Moreno ayrıca Luis Enrique’nin “rahatlamanıza asla izin vermediğini, bazen size şaka yollu söylüyor ama bunun doğru olduğunu biliyorsunuz” dedi. Ayrıca, koçun “personelinin iyiliğini kişisel çıkarlarının önüne koyarak her zaman kendi savunmasını yaptığını” vurguladı.

“Bir lider olarak Luis Enrique’nin en önemli şeylerinden biri, sizi önemli hissettirmesi, katkıda bulunduğunuzun önemli olduğunu hissetmenizdir.” 

Moreno, koçla olan kişisel sorunları nedeniyle İspanyol ekibinin Malta’ya karşı oynadığı son maçta Luis Enrique’nin yerini aldı. 

Manchester United’ın İspanyol orta saha oyuncusu Juan Mata, EFE ile yaptığı bir röportajda İspanyol takımına geri dönme arzusunu vurguladı ve bunun çok seveceği bir şey olduğuna dair güvence verdi.

04/08/2019

17: 55’te CEST

EFE

"Milli takıma geri dönmeyi çok isterim. Uzun yıllardır oynamama ve birkaç yıl önce milli takıma ilk çıkışımı yapmış olmama rağmen kendimi hala genç olarak görüyorum, ancak kafamda ve bacaklarımda futbolun tadını çıkarmaya devam etmek için çok istek var. ve umarım geri dönebilirim"İspanyolca açıkladı.

30 yaşındaki Mata, İspanyol takımı için 41 maç oynadı, 2010 Dünya Kupası ve 2012 Avrupa Kupası’nı kazandı ve on gol attı. Ayrıca United ile toplam 29 maç oynadı, 5 gol attı ve 3 asist dağıttı.

Ancak milli takımla son karşılaşmaları, İngiltere ile dostluk maçında Kasım 2016’ya kadar uzanıyor.

"Milli takımın yeni oyuncularla, yeni bir antrenörle bir değişim anı yaşadığını düşünüyorum, ancak sanırım hala önceki yıllardan, kendimi de dahil ettiğim, katkıda bulunabileceğimiz bazı oyuncular var."Mata eklendi.

Dünya futbolunun ve Avrupa futbolunun en yüksek organı önümüzdeki dört yıl boyunca aynı patronlara sahip olmaya devam edecek. Bu, Gianni Infantino’nun durumunda FIFA tarafından, başka bir adaylık sunulmadığını açıklayarak verildi. Böylelikle İtalyan-İsviçre’nin yeniden seçilmesi 5 Haziran 2019’da yapılacak 69. FIFA Kongresi’nde teyit edilecek.

02/06/2019

02/07/2019 tarihinde 11:08 CET

UEFA’ya gelince, Aleksander Ceferin’in de herhangi bir itirazı olmadı. Onun durumunda, yarın 43. Olağan UEFA Kongresi’nde yapılacak olan yeniden seçim o kadar uzun süre beklemeyecek. İkili 2023 yılına kadar görevlerinde kalacak.

VAR’ın kesin uygulaması, yeni Mundialito formatı, üçüncü bir kulüp yarışmasının oluşturulması ve eSporlarla ilgili mevcut şüpheler, bugün Roma’da düzenlenen etkinlikte tartışılacak. 

ECA’DAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Luis Rubiales, UEFA İcra Kurulu üyeliğine atanacak

Gianni Infantino, FIFA başkanı olarak tekrar edecek

Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA), Ceferin’in yeniden seçilmesinden sonra seçilecek olan UEFA Komitesi’nde yeni bir temsilcisi olacak. 2008 doğumlu ve Juventus başkanı Andrea Agnelli’nin başkanlık ettiği ECA, bir Avrupa Süper Ligi’nin ve son aylarda Eski Kıta’daki üçüncü bir kulüp yarışmasının ana savunucusu. Bu son fikir, ilkinden farklı olarak, onu 2021-22 sezonu için duyurmuş olan UEFA’yı ikna etti.

Arjantinli Diego Armando Maradona, FIFA başkanı Gianni Infantino’yu sert bir şekilde eleştirdi ve kendi zamanında kendisine dünya futbolunun yönetim kurumunu değiştireceğini söylediğini, ancak bunun tersi olduğunu açıkladı.

03/07/2019

Yasa 03/08/2019, 11:26 CET

EFE

"Başkan Infantino bana bir şeyleri değiştireceğini ve tam tersini söyledi. Ne zaman birisi FIFA hakkında konuşsa, ona karşı çıkıyor gibi görünüyor; Infantino işleri nasıl düzelteceğini bilmiyor, Dünya Kupalarında bulunan oyunculara güvenmesi gerekiyor", dedi Arjantin milli takım şampiyonu Meksika 1986 kaptanı.

Maradona, Infantino’nun telefona cevap vermemesine üzülüyor ve haftalar önce FIFA hakkında bildiği konuları ifşa etmekle tehdit ettiği İsviçreli lidere saldırıyor, ancak şimdiye kadar her şey tehdit olmuştu.

Guadalajara’da takımı Dorados de Sinaloa del Ascenso del Fútbol Mexicana’nın Leones en ıyı bahıs sıtelerı Negros de la UdG ile golsüz çektiği bir basın toplantısında Maradona, Meksika milli takım formasını savunmak için vatandaşlığa geçmeye istekli Arjantinlileri eleştirdi.

Monterrey’in golcüsü Rogelio Funes Mori, Lobos Buap’tan Leonardo Ramos veya Santos Laguna’dan Julio Furch gibi davalar, Meksika adına oynamak için ellerini kaldırdı ve Maradona’dan kınama aldı.

"Ben Arjantinliyim ve başka yerde oynamayacaktım. Çocuklara bir Dünya Kupası oynama ve kazanma fırsatı sunulursa ve bu onlara güzel görünüyorsa, kalp için kumar oynamak yerine bir kumaş parçasını savunmak, büyük bir mesafe gibi görünüyor.", İşaret etti.

Dorados, Black Lions sahasında golsüz çekmesine rağmen, Maradona’ya göre takımı rakibinden üstündü.

Sportmediaset. o: Maradona: "Infantino bir hain"

Maradona: "Şimdi FIFA hakkında bildiğim şeyleri söylemeye başlayacağım"

"Üç puanı alamadığımız için büyük bir acı ile ayrılıyoruz; Sahada sadece bir takım vardı ve o da Dorados’du. Penaltıyı kaçırdıktan sonra sakince oynadık, çocuklara sakinleşmelerini söyledim çünkü çökme olabilirdi. Ekipmanımla ilgili bazı sorunları çözmem gerekiyor ama bugün rahat uyuyorum", o bitirdi.

Thierry Henry, AS Monaco’nun teknik direktörü olarak askıya alındı. Monegasque kulübü, Fransız teknik direktörüyle alınan önlemi kısa bir açıklama ile açıkladı. Takımın hazırlanmasında şimdiye kadar asistanı olan Franck Passi, liderlerin vereceği son kararı beklerken Cuma günkü antrenmana liderlik edecek.

01/24/2019

21: 18’de CET

Monaco’nun sportif durumu çok hassas. Sıralamalarda sondan bir önceki, kurtaran yerlerden üç puan, son saatlerde Henry’nin sürekliliğinin Kupa’da Metz’e 1-3 sayı farkla düştükten sonra çok karmaşık olduğunu zaten sızdırıyordu.

Belçika milli takımında Roberto Martínez’in asistanı olduktan sonra Henry’nin yedek kulübesindeki ilk tecrübesi sadece üç buçuk ay sürebilir. Leonardo Jardim’in yerini almak üzere 13 Ekim’de imzalandı, takımın kötü spor kariyerine yeniden yön veremedi. Monaco, en iyi oyuncularını sattıktan sonra, Ligue 1’i kazanmaktan sondan ikinciliğe geçti ve küme düşmekten kaçınmak için savaştı.

Henry, Monako’da kredisini kaybeder

Henry bir rakibiyle yaptığı kağıtları kaybeder: "Büyükannenizin p …"

Thierry, Ekim ayında görevden alınan ve şimdi geri dönebilecek olan Leonardo Jardim’in çizgisine, on iki günde yalnızca 9 puan ekledi.  

"Oyunun bilimine sahip. Bence harika bir koç olmak için her şeye sahip". Radamel Falcao, Fransa Futbolu’nda eski antrenörü Thiery Henrry hakkında böyle konuştu. Uzun süre Fransız’ın tadını çıkaramamasına rağmen, forvet, Fransız’ın bir efsane olduğunu ve dünyanın en iyi koçları tarafından şekillendirildiğini biliyor.

03/12/2019

03/13/2019 tarihinde 12: 24’te CET

On iki günde sadece 9 puan ekledi, yani yönetim kurulunun onu feshetmesi için 3 buçuk ay yeterliydi. Tahtanın bıraktığı süre kısaydı ve Henry’nin tarzını uygulamak için yeterli zamanı yoktu. Falcao’nun düşündüğü bu, kim inanır "iyi fikirleri olan. Futbolu iyi okuyun. Ama onları geliştirmek için üç ay yeterli değildi".

"Titi, sezonun başından beri sorunları olan bir takımla zor bir duruma geldi. Takım orkestra gibidir, doğaçlama yapamazsınız". Ona işine mal olan bir doğaçlama.

‘Zidane etkisi’ Mourinho’yu PSG’ye götürebilir

Falcao, Ürdün’ün izinden gitmek istiyor

Takım artık iki sezon önce Ligue 1’i kazanan veya geçen sezonu ikinci bitiren takım değildi. Henry, kısmen yeni ve genç bir takımla uğraşmak zorunda kaldı, çünkü yönetim kurulu para kazanmaya karar verdi ve Monako’da altın bir aşamaya damgasını vuran oyuncular için kar elde etmeye çalıştı.

Leonardo Jardim, Monako’ya geri döndü. Portekizli teknik direktör, Ekim ayında görevden alınıp yerine Thierry Henry getirildikten sonra, bu hassas anlarda takımın sorumluluğunu üstlenmek için Prensliğe döndü. 2017 lig şampiyonu, şimdilik belirlediği hedefler çok farklı.

01/28/2019

Saat 18: 46’da CET

Albert Aubach

"Kulübü kurtarabiliriz", Leonardo Jardim kulübün şu anki anı hakkında dedi. Ligde yirmi iki maçın ardından sondan bir önceki durum, Şampiyonlar Ligi yarı finaline ulaşan takımın durumundan çok farklı.