blog

Her halükarda seçimleri kazanmaya çalışmak için çalışmaya devam edeceğiz

Her halükarda seçimleri kazanmaya çalışmak için çalışmaya devam edeceğiz

Víctor Font’un diş ve çiviyi savunduğu elektronik oylamanın hesaba katılması için minimal bir seçenek var.

FC Barcelona cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 24. Pazar günü yapılması planlandığını, ancak geçtiğimiz hafta PROCICAT ve Barça teşkilatı temsilcilerinin yaptığı toplantıdan sonra enfeksiyonlardaki artış göz önüne alınarak ertelendiğini hatırlayalım. COVID-19’un bir sonucu. Belediyeler arası hareket kısıtlaması yürürlükte olduğundan Barçalıların büyük çoğunluğuna zarar vermemek için seçimlerin ertelenmesine karar verildi. O zaman, oylama için en olası tarihin 7 Mart olacağı çoktan belli oldu.

Bu öğleden sonraki toplantı Salı günü Carles Tusquets tarafından, Generalitat de Catalunya Hükümeti’nin Başkanlık seçimlerinde posta yoluyla oylamayı (ve bazı durumlarda elektronik oylamayı) onaylayan bir kanun hükmünü açıkça onaylamasının ardından ve neredeyse sürpriz bir şekilde düzenlendi. spor kuruluşları.

Koeman, toplantıda

Karşılaşmanın ‘sürprizlerinden’ biri de Barça birinci takımının teknik direktörü Ronald Koeman’ın varlığı oldu. Hollandalı teknik direktör, Manchester City savunucusu ve kulübün taş ocağının eski oyuncusu Eric Garcia’nın imzalanmasının getirisini savunmak için yaklaşık yarım saat boyunca hazır bulundu. Geçen Cuma adaylar Eric García’nın gelişini beş milyon avroya reddetmeyi kabul ettiler, çünkü önümüzdeki 1 Temmuz’da ücretsiz ve tamamen ücretsiz olarak gelebilir.

Bu anlamda, Yönetim Komitesi, Eric García’nın 1 Temmuz’da gelmesini sağlamak için ileriye doğru bir adım atabilirse, çalışma toplantısının ardından önümüzdeki Salı günü de iletişime geçebilir.

Bu hafta, FC Barcelona’nın cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin son haftası olmalıydı. Joan Laporta, daha önce edindiği bağlılığa sadık kalarak, Barca’da her zaman çok ve çeşitli olan son olayları SPORT ile birlikte gözden geçirdi.

01/20/2021

Saat 08: 31’de CET

Toni Frieros @kafadergisi

Spor İngilizcesi

Özel Laporta röportajı: Seçim gecikmesinde Barça’nın sorunları & Messi’nin geleceği

Pazartesi, Pep Guardiola’nın 50. yıldönümüydü. Tebrik ederim?

Evet doğru!

İleride Barça’ya döneceğinizi düşünüyor musunuz?

Pep dünyanın en iyi koçudur ve dahası, sahip olduğumuz ilişkiden gurur duyuyorum. Bir gün Barça’ya dönse çok güzel olur.

Seçimlerin ertelenmesi sizi diğer iki adaydan çok daha fazla üzdü mü?

Dostum, bu seçimi kazanmak için çok iyi konumlandık! İyi bir iş çıkardık ve Yönetim Kurulu’nun belirttiği nedenlerle … 24’ünde yapılmayacaklar.

7 Mart’ta olacaklarından emin misiniz?

Öyle olacak gibi görünüyor, değil mi? Her durumda, seçimleri kazanmaya çalışmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Stratejiniz değişecek mi?

Yedi haftadan bir hafta önce çalışmak aynı değildir. Yapacağımız şey kampanya ekibinde gerekli ayarlamaları yapmak çünkü sadece 25’ine kadar taahhütlerimiz vardı, ben de bütçeden bahsediyorum.

Carles Tusquets’in son toplantıda size verdiği nedenlerden ikna oldunuz mu?

Onlara sportmenlikle ve saygıyla uydum ama paylaşmıyorum. Neden 24’ünde oy kullanamadığını anlamıyorum.

Belediye hapsi yürürlükte …

Yönetim Komisyonunun misyonu seçimleri organize etmektir ve mükemmel bir şekilde yapılabilirdi. Ben de Tusquets ve diğer iki aday ile yaptığım toplantıda dedim. Kendi belediyelerinde seçmen koltuğuna sahip olmayan üyelerin hareketlilik sorunu, bizzat Generalitat’ın verdiği öz sorumluluk belgesi ile mükemmel bir şekilde çözülebilirdi.

Bu karar ortakların çıkarlarını korumaz mı?

Kesinlikle FC Barcelona’nın çıkarlarını savunmak için söylüyordum, çünkü kulüp artık bir başkan ve bir yönetim kurulu olmadan olamaz. Bu, varlığa zarar verir ve mümkün olan en kısa sürede oy kullanmalıyız.

Seçim sürecinin saflığından endişe duyuyor musunuz?

Durumun böyle olmasını sağlamalıyız, çünkü çağrının koşullarındaki bir değişiklik zorluklara yol açabilir. Prestijli bir hukukçunun kararını destekleyen bir görüşü olan Yönetim Kurulunun bize söylediklerine güveniyorum.

Font ve Freixa seçimlerin ertelenmesini mi istedi?

Farklı düşündük, evet. 24’ünde neden oy istemediklerini onlara sormalısınız. 

Yöneticinin zamanından ne bekliyorsunuz?

7 Mart’ta oy verebilmek için, benimsediğiniz tüm önlemlere ilişkin özel açıklamalar verin. 

Posta İle Oy Verme Sizi İkna Eder misiniz?

Elbette reddetmedim ama bugün Kanun buna izin vermiyor ve hızlı olmayacak bir düzenleme değişikliği gerektiriyor. Umarım daha fazla gecikme olmamasıdır.

Adaylar bundan sonra yöneticinin kararlarına müdahale edecek mi?

Adayların Yöneticiye yetki verme yetkisi yoktur. Bu nedenle bilgilendirildiğimde kendimi bilgili kabul edeceğim ancak bu benim atfettiğim şey olmadığı için karar alma sürecine katılmayacağım.

Koşullar böyle olsaydı, belki hiç kimse kötü görmezdi.

Adaylar Yönetim Kurulu olarak görev yapmaya başlarlarsa seçim sürecini bozuyor olacaktı. Bu duruma geldiysek, bunun nedeni Müdür’ün şimdiye kadar seçimleri nasıl organize edeceğini bilmemesi veya istememiş olmasıdır. 24 Ocak tarihini koymadım, Müdür koydu. Bu tarihi haklı çıkarmak için gerekçelerini veriyorlar. Saygı duyuyorum tabii, ama daha önce de yapılabilirdi. 

Bu yanlış yönetimden endişe duyduğunu söyledi. İşletme pahalı bir şekilde ödeyebilir mi?

Borcu yeniden düzenlemek, harcamaları kontrol etmek, yeni gelir elde etmek, spor kararları vermek için alınması gereken belirli karar eylemleri sırasında gelecek sezon için planlama gibi çok önemli kararların alınması gerektiğini unutmayalım. …

Eric García’nın imzası şimdi gündeme geldi …

Böyle bir karar verecek yetkimiz yok. Aday olarak sadece fikrimizi verebiliriz. Tek çözüm oy vermek ve yeni bir cumhurbaşkanına sahip olmaktır.

Eric hakkında ne söyledin?

Kontrat 30 Haziran’da biterse kulübün teknikerlerini ilgilendirir ve Barça’ya gelmek isterse sezon sonuna kadar bekleyebilir. Birkaç ay içinde ücretsizdir ve talep edilen bu beş milyon avroyu, ayrıca oyuncunun dosyasını ve temsilcilerin komisyonunu kurtarabilirsiniz. Şimdi gelmesi aceleciydi. 

Barça’nın bu sezon yeniden boş kalmasından mı korkuyorsunuz?

İyimserim, bardağın hep yarı dolu olduğunu görüyorum ve bu sezon bir şampiyonluk kazanacağımıza inanıyorum. Takım kendi imkanlarına inanmalı, koç oyun sistemini bulmaya çalışmalı ve hepimizin istediği sonuçlara birlikte ulaşmalıdır. .

Süper Kupayı kaybettikten sonra vücudunuz nasıl kaldı?

Kötü, çünkü kaybettikçe kaybettik … Son dakikada bir faul Athletic’e can verdi. Oyuncuları ve koçluk personelini bu durumu iyileştirmek için savaşmaya devam etmeleri için teşvik ediyorum.

Laporta’nın spor projesi nasıl olacak?

Hırslı, çok profesyonel olacak, gerçek futbol oynama sistemimize her zaman saygı duyacak ve Cruyffista felsefesini uygulayacak. Biçimlendirici futbolun yönetim metotları açısından yenilikçi olacağız, La Masia, çünkü onun bir mükemmeliyet merkezi, kalite mührü ile bir dünya referansı olmasını istiyoruz. 

Víctor Valdés sizinle Barça’ya dönecek mi?

Harika bir ilişkimiz var. Cesur ve çok superbetin bonus yetenekli bir insan ama ona bağlılığım yok. O dönemde Barça’nın sahip olduğu büyük oyuncular, onu tanıtmak ve pekiştirmek için spor projesinin uygun yerlerine dahil edilmelidir.

Xavi bu seçim sürecinde kötüye kullanıldı mı?

Benim payıma hayır. Ben kimsenin adını kullanmadım. Tekrar ediyorum, kimseye bağlılığım yok. 

Posta Yoluyla Oy Verin Sizi İkna Eder misiniz?

Barça’da zaten kabul edilmesi gereken bir şey. İstediğim tek şey, bunu seçim sürecini bozmayacak şekilde uygulamanız. 

Ve neden posta yoluyla oylama evet ve elektronik hayır?

Bu, Yönetici ile yapılan toplantıda tartışıldı. Benim bakış açıma göre hem e-posta hem de posta ile oylama artık mümkün olmalı, ancak ikisi olmadan bir çağrı yapıldı. 

Başkansanız, tüzüğü değiştirmeyi planlıyor musunuz?

Evet, programatik önerimiz, şartları altı yıldan beşe çıkarmak olacaktır. Dört az ve altı çoktur.

Bir ortağın aday olabileceği herhangi bir fikir?

Özellikle imzaların doğrulanması söz konusu olduğunda. Asgari imzaları alma şansının olmadığını önceden bilen adaylara bağlı olarak, hangi durumlardan kaçınılması gerektiğine bağlı olarak daha katı olması ve caydırıcı etkisi olması gereken bir süreçtir.

Kısacası, Barça’nın modernleşmesi gerekiyor …

Evet, delege meclislerine katılım konusunda da. Daha katılımcı hale getirilmeleri gerekiyor.

Messi’nin Barça’daki devamlılığı konusunda bugün dünden daha iyimser misiniz?

Barça’nın bir başkana ve bir yönetim kuruluna ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de tam olarak gerekli kararları alabilmek ve böylece Messi’ye kulübün ekonomik alanda yerine getirebileceği somut bir teklif sunmak … Rekabetçi bir oyun. Seçim Günü’nün ertelenmesinin hiçbir faydası olmaz. Ne kadar çok zaman geçerse, Messi ve diğer pek çok konuda o kadar az yardımcı olur.

Son olarak, Jordi Farré liderliğindeki ‘Nou Impuls Barça’ adaylığı, seçimlerde aday olmak için gereken 2.257 imzaya ulaşamadı ve kulüp başkanlığı için aday olmayacak.

01/11/2021

20: 24’te açık CET

Pep Santos

Konular

Joan Laporta Jordi Farré ben Munoz

Spor İngilizcesi

Pizza sözü bir hataydı, Jordi Farre’yi kabul ediyorsun.

Farré bugün Barça ofislerine 2.082 imza sunarak kesintiye sadece 175 adet kaldı.